handel@bramygrudziadz.pl Telefon: 609 089 089

Porady

Brama garażowa segmentowa, roletowa czy uchylna – którą wybrać?
Bramy garażowe segmentowe, roletowe i uchylne różnią się sposobem użytkowania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Obecnie najlepiej sprzedającą się bramą garażową na rynku jest brama segmentowa – ze względu na swe zalety. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto poznać jej główne atuty.
Brama segmentowa WIŚNIOWSKI to brama ciepła, zbudowana z 40 [mm] stalowych paneli wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelniona na całym obwodzie. Brama dostępna jest w wymiarach typowych i specjalnych oraz w 210 kolorach wg palety RAL. Dopełnieniem oferty jest bogate wyposażenie dodatkowe: automatyka ze zdalnym sterowaniem, przeszklenia ozdobne oraz drzwi przejściowe. Solidna i trwała konstrukcja, rolki o „pływających” osiach oraz układ odpowiednio dobranych sprężyn gwarantuje sprawną i komfortową pracę bramy.
Nasza oferta obejmuje również bramy garażowe roletowe i uchylne.
Jak należy przygotować garaż do montażu bramy?
Do montażu bramy roletowej i segmentowej garaż powinien być całkowicie wykończony. Ściany wewnątrz budynku powinny być otynkowane i pomalowane, a posadzka wykończona (jeżeli są przewidziane płytki należy je ułożyć). Po zamontowaniu bramy nie należy wykonywać żadnych obróbek tynkarskich, ponieważ ewentualne zachlapania płaszcza bramy i prowadnic mogą spowodować ich uszkodzenie lub nieprawidłową pracę. Niedopuszczalne jest montowanie bramy w pomieszczeniu, w którym ściany i posadzka nie są całkowicie wyschnięte.
Do montażu bramy uchylnej ściany nie muszą być otynkowane, ponieważ po jej zamontowaniu konieczne jest wykonanie obróbek tynkarskich. Posadzkę w garażu należy wykonać dopiero po zamontowaniu bramy. Próg bramy powinien być zabetonowany wewnątrz pomieszczenia. Przed wykonaniem obróbek tynkarskich obowiązkowo należy zabezpieczyć bramę folią.
Jaka jest różnica pomiędzy otworem garażowym, a światłem wjazdu po zamontowaniu bramy?
Otwór garażowy jest to wymiar w świetle muru przed zamontowaniem bramy. Po zamontowaniu bramy światło wjazdu jest pomniejszone o pewną wartość, zależną od rodzaju bramy.
Wymiar typowy czy specjalny?
Firma WIŚNIOWSKI oferuje szeroki zakres wyrobów w wymiarach typowych, które można zakupić po atrakcyjnej cenie. W przypadku, gdy do istniejącego otworu nie możemy zastosować bramy typowej, oferujemy bramy produkowane na wymiar – dokładnie dopasowane do potrzeb klienta.
Brama ocieplona czy nieocieplona?
Bramy garażowe są dostępne w wersji ocieplonej i nieocieplonej – klient ma możliwość wyboru opcji, która mu najbardziej odpowiada. Bramy nieocieplone stosowane są do garaży nieogrzewanych, natomiast bramy ocieplone montuje się w pomieszczeniach, gdzie ważna jest dobra izolacja termiczna – co gwarantują nasze wyroby.
Brama ogrodzeniowa przesuwna czy dwuskrzydłowa – którą wybrać?
Decyzja o tym, jaką bramę ogrodzeniową wybrać do swojej posesji zależy od możliwości jej zamontowania oraz gustu i upodobań klienta. Jeżeli wybierzemy bramę przesuwną musimy wcześniej sprawdzić, czy jest miejsce na swobodne jej otwarcie. Do pełnego otwarcia bramy potrzebna jest odległość, którą można obliczyć korzystając ze wzoru: szerokość światła wjazdu + rozstaw śrub fundamentowych + 400 [mm]. W przypadku, gdy zdecydujemy się na bramę dwuskrzydłową musimy pamiętać, że brama powinna otwierać się do wewnątrz posesji. Aby otworzyć bramę dwuskrzydłową musimy zapewnić miejsce na swobodny ruch skrzydeł. Przestrzeń potrzebna do swobodnego otwarcia bramy przy symetrycznym podziale skrzydeł wynosi: 1/2 szerokości światła otworu montażowego.
Co w praktyce oznacza termin: samonośna konstrukcja bramy wjazdowej?
Samonośna konstrukcja bramy gwarantuje jej płynną i bezawaryjną pracę. Brama zawieszona jest wysięgnikowo nad wjazdem, dlatego zanieczyszczenia typu: śnieg, piasek czy liście nie utrudniają jej użytkowania – co często występuje w bramach zamontowanych na szynie.
Jak prawidłowo wykonać fundament pod bramę przesuwną?
Prawidłowe wykonanie fundamentu pod bramę ogrodzeniową przesuwną jest bardzo ważne – zależy od tego w dużej mierze właściwe funkcjonowanie bramy. Fundament należy wykonać zgodnie z rysunkiem, który klient otrzymuje w Punkcie Sprzedaży firmy WIŚNIOWSKI po złożeniu zamównia na bramę. Razem z rysunkiem otrzymuje również śruby fundamentowe, które należy zabetonować. W przypadku montażu bramy automatycznej, przed zabetonowaniem, należy wprowadzić przewody elektryczne zgodnie z rysunkiem i doprowadzić właściwe do ?ródła zasilania. Po zalaniu betonem śrub należy sprawdzić jeszcze raz, czy są one prawidłowo ustawione i usunąć ewentualne nieprawidłowości.
Co to jest światło otworu montażowego w bramie ogrodzeniowej dwuskrzydłowej?
Światło otworu montażowego mierzone jest w świetle słupów. Po zamontowaniu bramy ogrodzeniowej dwuskrzydłowej światło wjazdu jest pomniejszone w stosunku do światła otworu.
Jakie luzy montażowe potrzebne są do prawidłowego montażu segmentów ogrodzeniowych?
Aby prawidłowo zamontować segment grodzeniowy potrzebne jest zachowanie 10 [mm] luzu montażowego z każdej strony. Zamawiając segment należy pamiętać, że jego wymiar powinien być mniejszy o 20 [mm] od odległości w świetle pomiędzy słupami ogrodzenia. Przykład: odległość w świetle słupów = 2520 [mm]; szerokość segmentu = 2500 [mm].
Czy malowanie proszkowe to tylko sposób na ładniejszy kolor twojego otoczenia?
Malowanie proszkowe, oprócz walorów estetycznych, jest jedną z najlepszych metod zabezpieczenia przed korozją gwarantującą długoletnie użytkowanie wyrobu bez konieczności konserwacji. Nakładana na powierzchnię warstwa farby jest równomiernie rozłożona i pokrywa nawet trudno dostępne miejsca. Na powierzchni elementów malowanych nie ma zacieków. Malowanie proszkowe daje możliwość uzyskania dowolnych kolorów oraz różnych efektów dekoracyjnych: strukturalnych, antycznych, metalizujących, perłowych i różnych stopni połysku: pełen połysk, półmat, mat.
Dlaczego cynkowanie ogniowe jest najlepszym zabezpieczeniem powierzchni?
Cynkowanie ogniowe jest najlepszą znaną metodą zabezpieczenia stali przed korozją. Polega ona na zanurzeniu elementu w ciekłym cynku (w temp. ok. 450 oC), po wcześniejszym poddaniu go obróbce chemicznej. Obecnie jest to najlepsza metoda zabezpieczenia antykorozyjnego, o wiele skuteczniejsza niż cynkowanie galwaniczne, czy malowanie farbami podkładowymi.
Stolarka aluminiowa: ciepła czy zimna?
Stolarka aluminiowa tzw. ciepła może być stosowana jako przegroda zewnętrzna. Dzięki odpowiedniej budowie profili oraz zastosowaniu szyb o współczynniku U=1,1 uzyskujemy bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Stolarka wykonywana jest z trzykomorowych profili aluminiowych, w których środkowa komora utworzona jest przez połączenie profili: zewnętrznego i wewnętrznego przekładkami wykonanymi z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym.
Stolarka aluminiowa tzw. zimna stosowana jest jako przegroda wewnętrzna lub zewnętrzna w przypadku obiektów nieogrzewanych typu: wiatrołapy, magazyny itp. Wykonywana jest z jednokomorowych profili aluminiowych bez przegrody termicznej.